Asım Bir Varoluş Mücadelesi Tiyatro

Asım Bir Varoluş Mücadelesi Tiyatro

Asım Bir Varoluş Mücadelesi Tiyatro

Konya bu sezon sosyal aktivitelere ve tiyatrolara doymuyor. Birbirinden güzel sanatsal etkinliklerin düzenlendiği Selçuklu Kongre Merkezi’ne şimdi de daha önce şehre gelen ve büyük ilgi gören Asım Bir Varoluş Mücadelesi oyunu geliyor. Aralık ayı sonuna kadar çeşitli sahnelerde gösterime girecek olan oyun ile ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyunları

Oyun Adı: ASIM BİR VAROLUŞ MÜCADELESİ

Tarih: 29-30 Ekim 2018 (İlk gösterim)

Saat: 20.00

Yer: Selçuklu Kongre Merkezi

27 Mart 2018 de dünya tiyatrolar gününde başlayan senaryosunu N. Taner Büyükarman’ın yazdığı, Mustafa Uzman’ın yönetmenliğini yaptığı oyunumuz “Asım Bir Varoluş Hikâyesi” adlı tiyatromuz vatanı uğruna her şeyi hiçe sayarak ölümü koşan Asım’ı, 15’lileri ve Nusret Mayın Gemisini konu alarak toplamda 5 defa gösterime girmiştir. Çanakkale müdafaasındaki canını, sevdiklerini ve hayallerini hiçe sayarak vatan uğruna ölüme koştuğu, 15’lileri ve Nusret Mayın Gemisini anlatan oyunumuzdur.

Yönetmeni: Çağatay ÇİFTCİ        

Senarist: N.Taner Büyükarman

Müzik Yapım: Ömer Serkan ALBAYRAK

Oyuncular: Ufuk ŞEN

Hasan TANILMIŞ

Eyüp TORU

Serkan BİLGİLİ

Sanem İŞLER

Seyfullah GÖNEN

Burak ÖZTÜRK

Ahmet ŞİMŞEK

Merve TUNCEZ

Onur KARAGÖZOĞLU

Raşit KOÇER

Bahaddin ÇİÇEK

Serhan DÖNMEZ

Fatih VAROL

Şenol BİRİNCİ

Yardımcı Ekip: Medeniyet Okulu

Sanatseverler tiyatro biletlerine; Mevlana Kültür Merkezi, Selçuklu Kongre Merkezi, Belediye Yer Altı Çarşısı Kültür A.Ş Ofisi, Kültür A.Ş Merkez Ofisi – Konya Tren Garı ve online olarak http://sehirtiyatrosu.konyakultur.com adresinden ulaşabilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında sergilenecek bu iki oyunun ardından Ocak ayı itibariyle yeni oyunlarla sanatseverlerle buluşacak.

Şehirdeki diğer etkinlirler için linkimizi inceleyebilirsiniz;

Ekim Konya Etkinlikleri