Konya Bilim Merkezi

Konya Bilim Merkezi

Bilimi seviyor, anlamaya çalışıyor, günlük hayatta bilimsel gerçeklerin yol göstericiliğinden faydalanıp bilim üretmeye ve bu yaklaşımı yeni nesillere kazandırmayı amaçlıyorsanız başta kendiniz olmak üzere etrafınızda bulunan tüm çocuk ve gençleri alarak Konya bilim Merkezi’ni ziyarete mutlaka uğramalısınız.

TÜBİTAK tarafından desteklenen Konya’daki bilim merkezi, yaklaşık 100 bin metrekarelik bir arazide 26 bin 250 metrekare kapalı alanı ile gerçek bir cazibe merkezi konumunda. Rüzgar enerjisi santrali ve güneş panellerini içinde barındıran yapı Türkiye’de inşa edilmiş önemli bir yeşil bina örneğini teşkil ediyor.

Görmeye gelenlerin hayranlıklarını gizleyemediği bu merkez, tematik ve açık hava sergileri, gözlem ve seyir kulesi, gezegen evi, konferans salonları, laboratuarları ve kütüphanesiyle küçük büyük herkesi kapsayan gerçek bir bilim merkezi.

Konya Bilim Merkezi’nde ayrıca her yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından TÜBİTAK’ın katkılarıyla bilim festivali gerçekleştiriliyor. 2018 yılında altıncısı gerçekleştirilen bilim festivaline 3 günde 100 binin üzerinde kişi katıldı. Başta bilim meraklısı çocuklar olmak üzere 100’ün üzerinde etkinliğe katılım oldu.

Bu görüntüleri merak ediyorsanız youtobe kanalımızdaki aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Konyadaki diğer gelişmeler için kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Ayrıca Konya’da görmek isteyeceğiniz diğer bir yere de aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz.

Konya El Yazması Eserler Kütüphanesi