Konya Kelebekler Vadisi

Konya Kelebekler Vadisi

Konya Kelebekler Vadisi

Doğaya, onun getirdiği bitkilere ve canlılara son derece hasret kaldığımız bir zamanda Konya’da iseniz Kelebekler Vadisi size kollarını açıyor.

Burası doğa ve hayvan sevgisini tekrar hissedebileceğiniz ve çocuklara aşılayabileceğiniz harika bir mekan. Bin 600 metrekarelik dev bir uçuş alanda sayısız türdeki kelebek ve onların yaşam gayesine yönelik yetişmiş bitkileri bulacağınız bu Vadi, aslında gezi alanı da içine eklenirse 7 bin 600 metrekareyi kapsıyor.

Her gün sabah 09.00 ve akşam 17.00 saatleri arasında gidebileceğiniz Kelebekler Vadisi, doğanın muazzam renkli mücevherleriyle bambaşka bir ruh haline sürüklüyor sizi. Doğa rehberi eşliğinde kelebeklerin hayat döngülerini, kamuflaj, korunma, güneşlenme ve beslenme gibi davranışları izleme şansına kavuşuyorsunuz burada. Her an karşınıza çıkabilecek gizemli ve şaşırtıcı hayvanlar arasında dolaşırken eğer iyi gününüzdeyseniz omzunuza konan bir kelebekle anın tadında doruklara ulaşabileceksiniz.

Doğa eğitimi programı sayesinde çocukların Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni görmeleri çok önemli. Buraya ait eğitim departmanı, eğitim programlarını daha eğlenceli, daha eğitici bir şekilde geliştirmek için sürekli olarak kendilerini yeniliyor. Konya Kelebekler Vadisi, eğitirken eğlendiren programımıza katılıp size doğanın hazineleri ile yakın ilişki kurabileceğiniz yepyeni bir tecrübe vaat ediyor.

Gitmeden önce merak ettiğiniz detaylar için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

http://www.konyakelebeklervadisi.com/

Yakındaki restoran:

Yakındaki kafe : Kelebek Kafe

Yakındaki otel :

Alaeddin Tepesi