KONYA’DA DARU’L HUFFAZ HAFIZLIK MERKEZİ

KONYA’DA DARU’L HUFFAZ HAFIZLIK MERKEZİ

İster hafızlığı yarım bırakmış olun isterseniz de pekiştirmek isteyin, randevu usulü ile hizmet veren KOMEK “Daru’l Huffaz” Hafızlık Sağlama Merkezi sizi bekliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) bünyesinde ilk kez Hafızlık Sağlama Merkezi (Daru’l Huffaz) açılıyor.

KOMEK Kurs Merkezi olarak hizmet veren Ali Gav Medresesi’nde, mekanın ruhuna uygun olarak geleneksel Daru’l Huffaz’ı (Hafızlık Sağlama Merkezi) ilgilisine açarak Kur’an medeniyetinin önemli bir unsurunun ayağa kaldırılması hedefleniyor. Açılması planlanan kurs hizmeti ile hafızların randevu usulü ile hafızlıklarını sağlamlaştırmasına yardımcı olmak ve hafızlığını herhangi bir sebeple tamamlayamamış kişilerin hafızlıklarını tamamlamasına imkan verilmesi amaçlanıyor.

EĞİTİMLER BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN TAKİP EDİLECEK

7 Şubat Çarşamba günü itibariyle sınırlı sayıda kayıtlar için başvuru alınmaya başlandı. “Daru’l Huffaz” projesine; şahsen, telefonla veya www.komek.org.tr adresinden başvurabilirsiniz. KOMEK Ali Gav Medresesi Gelenekli Sanatlar Merkezi’nde yapılacak eğitimde kadınlar ve erkekler ayrı olmak üzere haftanın her günü 06.30 – 23.00 saatleri arasından randevu ile tercih yapılabilecek.