Leenane’in Güzellik Kraliçesi Konya’da

Leenane’in Güzellik Kraliçesi Konya’da

Leenane’in Güzellik Kraliçesi Konya’da

Leenane’in Güzellik Kraliçesi tiyatro oyunu, 10 Ocak Perşembe akşamı Konya Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum sahnesinde izleyicisiyle buluşuyor.

Oyuncular: Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök, Serdar Yeğin
Yönetmen: Cüneyt Çalışkur Anısına
Çeviren: Sevgi Şanlı
Dekor & Kostüm: Ekip çalışması
Işık Tasarımı: Erdem Çınar

İstanbul Devlet Tiyatrosunda ilk sahnelenmesinin ardından bir tiyatro olayına dönüşen oyun, 2001 Afife Jale Tiyatro Ödüllerinde, En Başarılı Prodüksiyon, En Başarılı Yönetmen (Cüneyt Çalışkur), En Başarılı Kadın Oyuncu (Sumru Yavrucuk), En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu (Rüçhan Çalışkur) ödüllerini almıştı.

Leenane’in Güzellik Kraliçesi’nin ilk kadrosu, artık aramızda olmayan yönetmeni Cüneyt Çalışkur’un anısına tekrar bir araya gelerek, 10 yıl sonra tekrar sahneleniyor.

Connemara’nın Leenane köyünde hastalık hastası yaşlı anne Mag, iki kızının evlenip uzaklaştıkları evden çıkamamış geçkince kızı Maureen’i elinden kaçırmamak için geleceğini, umutlarını ipotek altına alarak, sürekli duygu sömürüsü yapmakta, köle gibi kullanmaktan da sinsice keyif almaktadır. Ana – Kız arasındaki sevgi ve nefret ilişkisi, Maureen’in Pato’ya aşık olmasıyla iyice su yüzüne çıkacak, Mag’in kızının elinden alınmasından, Maureen’in de sevgilisini yitirmekten korkmaları, iyice çığrından çıkan olayları ürkünç ve bir o kadar da komik şekilde sonuçlandıracaktır.”

SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ BİLET FİYATLARI

1. Kategori – 70.00 TL

2. Kategori – 60.00 TL

3. Kategori – 50.00 TL

    Öğrenci – 30.00 TL

NOT: Biletlerinizi Selçuklu Kongre Merkezi bilet gişelerinden temin edebilirsiniz.

BİLET SATIŞ NOKTALARI

Almula Turizm ( Novaland Outlet )

Almula Turizm ( Kule Site )

Manila Turizm ( Adalhan İş Merkezi Yanı )

BİLETİX BİLET FİYATLARI

1. Kategori – 78.50 TL

2. Kategori – 67.25 TL

3. Kategori – 56.00 TL

    Öğrenci – 30.00 TL