Mevlevi Sofrası

Mevlevi Sofrası

Kategori   : Yöresel restoran

Konum     : Mevlana Türbesi yanı

Yemekler : Bamya çorbası, su böreği, etli yaprak sarması, etliekmek, bıçakarası, peynirli pide, fırın kebabı, etli düğün pilavı, tirit, patlıcan orta, ekmek salması, ızgara çeşitleri, saç arası ve höşmerim vs.

Fiyat          : Lezzet ve konumu bakımından değerlendirdiğimizde makul fiyatlarda birçok çeşitle karşılaşabilirsiniz.

Yöresel Tatların Neredeyse Hepsini Bulabileceğiniz Bir Restoran; MEVLEVİ SOFRASI

Bu restorana yolunuzu çevirmeniz için en önemli neden tabi ki Mevlana Türbesi’ni ziyaret ediyor olmanız. Çünkü türbe bahçesini görebileceğiniz, hatta türbe ile yan yana diyebileceğiniz bir konumda Mevlevi Sofrası.

Öte yandan bir yöre ya da şehre gidildiğinde kişilerin en önemli tercihi olan yöresel lezzetlerle buluşmak gibi bir gayeniz varsa yine doğru yerdesiniz diyebiliriz. Bol çeşitlere sahip Konya yemeklerinin neredeyse tamamı burada.

Konya’da yaşayanların da sıklıkla ziyaret ettiği bu restoran aynı zamanda toplu yemek organizasyonları açısından da çok güzel bir mekana sahip. Burayı ziyaret edenler eğer benim gibi tatlı düşkünü iseler sıcacık servis edilen ballı hoşmerim ve yanında gelen saçarasını onlara özellikle tavsiye ediyoruz.

Mevlevi Sofrası’nda isterseniz normal masalarda yemek yiyebilir dilerseniz de yöre kültürüne göre döşenmiş geleneksel odaları tercih edebilirsiniz.

Konya’dasınız ve nerede yemek yiyebilirim sorusunu soruyorsanız yönünüzü Mevlevi Sofrası’ndan yana çevirebilirsiniz.

Adres     : Aziziye Mahallesi Amil Çelebi Sk. No:1 (Mevlana Müzesi Yanı)

Telefon : 0332 353 33 41

www.mevlevisofrasi.com

Konu ile ilgili diğer bağlantı;

Etliekmek Nasıl Yapılır ?